Niezbędnik turystycznyNiezbędnik jest nieodłączną częścią wyposażenia turysty. Na rynku można znaleźć mnóstwo rodzajów tego przyrządu - od plastikowych, przez wojskowe po bardziej złożone, działające na zasadzie scyzoryka szwajcarskiego. Osobiście używam ostatniego typu niezbędnika wykonanego przez firmę Mammut. Nie wiem dokładnie jak wypada on w porównaniu z innym sprzętem tego rodzaju, jednak muszę przyznać, że jest to bardzo solidny i  całkiem poręczny przyrząd!
Całość zapakowana jest w futerał, który można zawiesić na pasku.

Tak wygląda złożony niezbędnik.

Jego zaletą jest to, że po rozłożeniu otrzymujemy dwie części, których możemy używać osobno.

Poza łyżką, nożem i widelcem, na wyposażeniu znajdują się również: otwieracz do puszek i butelek, korkociąg, metalowy punktak oraz metalowe kółko służące do zawieszania całości.

Niezbędnik ten wykonany jest z dobrej, nierdzewnej stali. Służy mi już ponad 10 lat i do tej pory jedynym znakiem użytkowania jest starte już nieco logo firmy. Poza tym, jest niemal jak nowy.

Jeśli chodzi o wady zestawu, to na pewno należy wskazać fakt, że po mieszaniu łyżką w głębokim naczyniu z sosem lub jakąkolwiek tłustą potrawą, należy później włożyć w  jej doczyszczenie więcej pracy, niż gdyby to była zwykła łyżka. Ponadto, jak dla mnie, sama łyżka mogłaby być nieco głębsza. Więcej mankamentów nie dostrzegłem.

Nie jestem pewien, czy firma Mammut nadal produkuje ten sprzęt, gdyż w sieci nie potrafiłem go znaleźć tworząc ten wpis, niemniej jednak na rynku dostępne są podobne odpowiedniki produkowane przez innych producentów.

Komentarze

Miłośnikom Historii polecam Historykon.pl

oraz HISTORIA.org.pl

"To ryzykowna sprawa wychodzić z domu za próg. Uważaj na nogi, bo nie wiadomo, dokąd Cię poniosą."
J.R.R. Tolkien

Patroni medialni bloga:

Historykon.pl Historia.org.pl Polska Organizacja Turystyczna