Dzielec

Trasa na:  9 dni
Plan:        przejść cały Beskid Niski - od Krynicy do Komańczy
Dojazd:     transport publiczny lub stop
Nocleg:     pod namiotem
Dystans:    ok. 160 km

Dzień:        pierwszy, ok. 12 kmCała trasa:
Od zaznaczonej trasy w rzeczywistości były drobne odstępstwa ale nie dało się ich zaznaczyć, bo nie przebiegają po szlakach.

Stało się! Nareszcie! Moja stopa po raz pierwszy stanęła na ziemiach Beskidu Niskiego. I już po kilku kilometrach po jego szlakach, stałem się jednym z wielu miłośników tych gór. Myślę, że ich nazwa mylnie oddaje ich istotę. Być może doprowadza ona nawet do pewnej marginalizacji tych gór w rodzimej turystyce.  Są to faktycznie niskie góry. Pamiętać jednak należy, że są one jednocześnie najdłuższym pasmem górskim w Polsce. Ponadto, bogactwo historyczne tych ziem sprawia, iż są one dla mnie jednymi z najbardziej interesujących gór w kraju. Dodać jeszcze należy, że dzięki wspomnianej powyżej marginalizacji, na szlakach rzadko spotkasz turystów. Ten, kto mówi, że Bieszczady są dzikie, prawdopodobnie nie był nigdy w Beskidzie Niskim.

Zapraszam!
W tym poście przedstawię pierwszy dzień wędrówki, czyli przejście od Krynicy Zdrój do Przełęczy Beskid. Wędrówkę zaczęliśmy popołudniu, stąd krótki dystans.


19 lipiec 2014Niech te maliny będą zaledwie przedsmakiem słodyczy, które odsłonią jeszcze przede mną te góry!
Zobacz kolejny dzień wędrówki >>> 

"To ryzykowna sprawa wychodzić z domu za próg. Uważaj na nogi, bo nie wiadomo, dokąd Cię poniosą."
J.R.R. Tolkien